شیریک تلاش می کند ضمن همکاری نزدیک با تولیدکنندگان و واردکنندگان، با رویکردی متعهدانه نسبت به کاربران خود، بستری ایجاد کند که بهای تمام شده کالا در خرید تکی به قیمت عمده تمام شود.

"در شیریک شما برای اولین بار وارد بازار از تولید به مصرف واقعی در دنیای مجازی خواهید شد."

چطور از شیریک خرید کنم؟

ما روزانه کالاهای متنوعی را به شما معرفی خواهیم کرد، این کالاها با دو قیمت خرید تک و خرید دونفره، به شما نمایش داده می شوند. شما با انتخاب یکی از روش های خرید می توانید به کالای مورد نظر خود دست پیدا کنید.

خرید تک نفره

در انتخاب خرید تک نفره شما با قیمتی بالاتر اما بدون نیاز به اشتراک‌گذاری با دیگران، خرید خود را نهایی و ثبت کرده و میتوانید در انتظار ارسال کالای خریداری شده باشید.

برای تهیه کالا به این روش به شیوه زیر عمل کنید:

کالای مورد نظر خود را انتخاب و بروی آن کلیک کنید.

روی گزینه خرید تک نفره کلیک کنید.

آدرس مورد نظرخود را انتخاب، ویرایش و یا آدرس جدید خود را ثبت کنید، دکمه تایید و ادامه را بزنید.

تعداد کالای موردنظر خود را ثبت کنید.

چنانچه کد تخفیف دارید وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید.

در اینجا فاکتور کلی به شما نمایش داده می‌شود.

در مرحله بعد گزینه قوانین و مقررات را می پذیرم و قبول دارم، انتخاب کرده و بروی دکمه خرید کلیک کنید.

شما در این مرحله به درگاه پرداخت اینترنتی بانک هدایت شده و خرید خود را با استفاده از یکی از کارت‌های بانکیِ عضو شتاب تکمیل نمایید.


خرید دونفره:

در روش دوم و با انتخاب خرید دونفره، شما با قیمتی پایین تر و در واقع به قیمت عمده می توانید کالای مورد نظرتان را خریداری کنید. اما شرط آن پیدا کردن شریک برای خرید کالای مورد نظرتان است.

شما در این نوع از خرید، به 4 شیوه می توانید خرید خود را انجام دهید:

روش اول:

کالای مورد نظر خود را انتخابو بروی آن کلیک کنید.

روی گزینه خرید دونفره کلیک کنید.

پس از انتخاب دکمه خریددونفره، فرآیند خرید خود را تکمیل نمایید و در پایان با انتخاب گزینه اشتراک‌گذاری، به وسیله یکی از اپلیکیشن های معرفی شده، می توانید لینک کالای انتخابی را با سایر دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و منتظر قبول دعوت حداقل یکی از آن ها در بازه زمانیِ 24 ساعته و پیوستن به گروه تشکیل شده توسط شما شده، تا خریدتان نهایی شود. در این روش حداقل یکی از دوستان شما از طریق لینک ارسال شده میبایست خرید انجام دهد تا فرآیند خرید شما تکمیل شود.

در این مرحله وضعیت خرید شما تا پیوستن نفر دوم به گروهی که تشکیل داده اید، "در انتظار شیریک" نمایش داده میشود.

کنسل شدن خرید شما تنها در این روش از خرید دو نفره، ممکن است رخ دهد.این اتفاق در زمانی خواهد افتاد که در بازه زمانی 24 ساعته، از طریق لینک اشتراک گذاری شده، نفر دوم به گروه شما نپیوندد و موجودی کوپن‌های شما نیز صفر بوده و اقدام به خرید کوپن نکرده باشید.

روش دوم:

کالای مورد نظر خود را انتخاب و بروی آن کلیک کنید.

روی گزینه خرید دونفره کلیک کنید.

پس از انتخاب دکمه خرید دونفره، فرآیند خرید خود را تکمیل نمایید و در پایان با انتخاب گزینه کوپن به جای اشتراک‌ گذاری و استفاده از یکی از کوپن های موجود خود، خریدتان را نهایی کنید.

در صورتی که موجودی کوپن شما صفر باشد، پس از عبور از این مرحله، میبایست ابتدا کوپن تهیه کرده، و سپس خریدتان را نهایی کنید.

روش سوم:

کالای مورد نظر خود را انتخاب و بروی آن کلیک کنید.

روی گزینه خرید دونفره کلیک کنید.

چنانچه در این مرحله، کاربر دیگری اقدام به خرید دونفره کرده باشد، لیستی از ایشان نمایش داده خواهد شد که شما با استفاده ازکوپن های موجود خود می توانید به یکی از این افراد در حال انتظار بپیوندید و خرید دونفره خود و شخص انتخاب شده را نهایی کنید.

یکی از افراد در انتظار شیریک را انتخاب نمایید.

روی گزینه پیوستن کلیک کنید.

در این مرحله، خرید همراه ِ نفر دومِ انتخاب شده را تایید نمایید.

بروی دکمه خرید کلیک کنید، با کسر یک کوپن از موجودی کوپن‌های شما، تکمیل خواهد شد.

در صورتی که موجودی کوپن شما صفر باشد، پس از عبور از این مرحله، میبایست ابتدا کوپن خریداری کرده، و سپس خریدتان را نهایی کنید.

با انتخاب این شیوه وضعیت خرید شما در فاکتور، "تکمیل شده" نمایش داده می شود.

روش چهارم:

آسان ترین روش خرید دونفره، مربوط به ورود شما از طریق لینک اشتراک ‌گذاری شده دوستان شماست. کافیست بروی لینک ارسال شده کلیک کرده و خریدتان را ثبت کنید. با این انتخاب، علاوه براشتراک در خرید دونفره فرد در انتظار شیریک و نهایی کردن خرید ایشان، کالای مورد نظر خود را نیز به قیمت عمده دریافت خواهید کرد.

افراد در انتظار شیریک

هر کاربر با انتخاب مسیر خرید دو نفره، در لیست "در انتظار شیریک" آن کالا قرار میگیرد، که این انتظار با اولین نفری که از طریق لینک اشتراک گذاری شده توسط شما با دوستان، به خرید دونفره شما پیوسته و یا پیوستن خریدار دیگر آن کالا به گروه شما، به پایان خواهد رسید و خرید هر دو نفر نهایی خواهد شد.

کوپن

اما اگر به هر دلیل موفق به اشتراک‌گذاری و یا یافتن شیریک برای خرید خود در روش خرید دونفره نشدید، نگران نباشید. ما برای شما یک سورپرایز ویژه داریم. با استفاده از کوپن‌هایی که در اختیارتان خواهیم گذاشت می توانید به قیمت عمده کالای مورد نظرتان را خریداری کنید.

در بدو عضویت شما در شیریک تعداد 5 کوپن به شما هدیه داده می شود و در موجودی کوپن های شما قابل مشاهده است. شما با استفاده از این کوپن ها می توانید بدون به اشتراک گذاشتن لینک کالای خود، خریدتان را نهایی کنید و پس از اتمام کوپن های موجود نیز به شما این امکان را می‌دهیم در هر زمان که نیازمند استفاده از کوپن باشید، بتوانید موجودی کوپن‌های خود را افزایش دهید.

توجه

در موارد زیر می توان از کوپن در روند خرید استفاده کرد:

با انتخاب خرید دونفره تمایل دارید به یکی از گروه‌های از پیش تشکیل شده بپیوندید، در این مورد می توانید با پیوستن به یکی از افراد در انتظار شیریک و استفاده از یکی از کوپن های موجود خود، خرید دونفره‌ تان را نهایی کنید.

روش خرید دونفره را انتخاب می کنید اما فردی در انتظار شیریک برای پیوستن وجود ندارد و یا شما تمایلی به پیوستن به لیست تشکیل شده قبلی ندارید، در این مورد می توانید تمامی مراحل خرید را طی کرده و پس از پرداخت مبلغ، گزینه استفاده از کوپن را انتخاب نمایید، با این انتخاب یکی از کوپن های شما استفاده و خریدتان نهایی خواهد شد.

شما از طریق خرید دونفره اقدام به خرید کالای مورد نظر خود کرده اید و به نفرات در انتظار شیریک نپیوسته اید و می خواهید با اشتراک‌گذاری لینک کالای مورد نظر، به اتفاق یکی از دوستان خود خرید دونفره انجام دهید. اما در پایان فرصت 24 ساعته هیچ یک از دوستان شما دعوتتان را برای این خرید پاسخ نداده اند. در این مورد چنانچه در موجودی شما کوپنی وجود داشته باشد، به صورت سیستمی از یکی از کوپن‌های شما استفاده و خریدتان نهایی می شود.

برای پرداخت اینترنتی چند نکته را مدنظر داشته باشید:

شماره 16 رقمی کارت بانکی خود: این شماره روی کارت بانکی شما ثبت شده است.

رمز خرید اینترنتی(رمز دوم یا رمز پویا): این رمز را میتوانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود دریافت کنید.

کد CVV2: این کد امنیتی، یک عدد 3 یا 4رقمی ست که پشت تمام کارت های بانکی درج شده است.

تاریخ انقضا: این تاریخ روی کارت بانکی شما ثبت شده است(برخی از کارت ها تاریخ انقضا ندارند در این موارد، در قسمت ماه عدد12 و در قسمت سال عدد 99 را وارد کنید.)