نظرات کاربران
0
نظرات خود را با ما در میان بگذارید
ثبت نظر
برای این محصول نظری ثبت نشده است

پامچال

3.8(5 رای)
مشاهده همه کالاهای این فروشنده

خاک و کود گلبان

12,900 تومان قیمت دونفره
5 موجودی

گیاه گندمی

18,100 تومان قیمت دونفره
1 موجودی

شفلرا یا گیاه چتری

66,300 تومان قیمت دونفره
4 موجودی

گیاه دراسینا کامپکت

42,200 تومان قیمت دونفره
2 موجودی

گیاه کروتون پرتقالی

90,400 تومان قیمت دونفره
3 موجودی

گیاه کروتون آکوبا

96,500 تومان قیمت دونفره
1 موجودی
توضیحات

فیکوس یکی از گیاهان آپارتمانی با نام انگلیسی RUBBER PLANT و نام علمی FICUS ELASTICA از خانواده موراسه Moraceae و بومی هند و مالزی است. این جنس ۸۰۰ گونه از گیاهان خزان کننده و همیشه سبز به شکل درخت، درختچه و بالارونده دارد. برگ های فیکوس پهن، سبز روشن، بیضی شکل و نوک تیز بوه و شاخه ها دارای خاصیت ارتجاعی، آویزان و مجنون در هوای آزاد که ارتفاع آن به ۲۵ متر می رسد. فیکوس دائما رو به بزرگ شدن است و ریشه های هوایی هم می دهد. 

نور: فیکوس به نور کم تا متوسط نیاز دارد. نور باید کافی ولی غیر مستقیم باشد. در سایه هم می‌تواند رشد کند ولی رشد آن مطلوب نیست. در زمستان نیز باید آن را از سرما حفظ کرد.

دما: حداکثر دما در تابستان ۲۹ درجه و حداقل درجه حرارت در زمستان ۱۶ درجه است.

آبیاری: فیکوس را باید هفته‌ای دوبار در تابستان و یکبار در زمستان آبیاری (آب فاقد املاح) کرد. خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری باید خشک شود. چون این گیاه نسبت به خشکی مقاوم است در نتیجه آب زیاد از حد به گیاه آسیب می رساند.

مشخصات کلی

سایز کوچک50 سانتی متر
سایز متوسط80 سانتی متر
سایز بزرگ1 متر

شیوه نگه داری

آبیاریفیکوس را باید هفته‌ای دوبار در تابستان و یکبار در زمستان آبیاری (آب فاقد املاح) کرد. خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری باید خشک شود. چون این گیاه نسبت به خشکی مقاوم است در نتیجه آب زیاد از حد به گیاه آسیب می رساند.
دماحداکثر دما در تابستان ۲۹ درجه و حداقل درجه حرارت در زمستان ۱۶ درجه است.
نوربه نور کم تا متوسط نیاز دارد. نور باید کافی ولی غیر مستقیم باشد. در سایه هم می‌تواند رشد کند ولی رشد آن مطلوب نیست. در زمستان نیز باید آن را از سرما حفظ کرد.