جزئیات ارسال:
ارسال فقط در شهر تهران
نظرات کاربران
0
نظرات خود را با ما در میان بگذارید
ثبت نظر
برای این محصول نظری ثبت نشده است

پامچال

4.5(12 رای)
مشاهده همه کالاهای این فروشنده

خاک و کود گلبان

21,000 تومان قیمت دونفره
3 موجودی

نخل شامادورا

59,000 تومان قیمت دونفره
+10 موجودی

پتوس

85,000 تومان قیمت دونفره
3 موجودی

گیاه دراسنا کامپکت

48,500 تومان قیمت دونفره
4 موجودی

گیاه گندمی

25,000 تومان قیمت دونفره
4 موجودی

گیاه سانسوریا

120,000 تومان قیمت دونفره
3 موجودی
توضیحات

گیاه آگلونما بومی جنوب شرقی آسیا است و در حدود چهل گونه گیاه علفی در هند و مالزی دارد که بعضی از آنها به علت داشتن برگ های ابلق به عنوان گیاه زینتی در گلخانه ها نگهداری می شوند. آگلونما گیاهی همیشه سبز و پایا با برگهای زینتی است برگهای آن مستطیلی نیزه‌ای و اندازه برگها بر حسب گونه بطول ۲۵ سانتیمتر و پهنای ۱۲ سانتیمتر است. ارتفاع گیاه نیز برحسب گونه تقریبا بین ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر در سطح فوقانی خود تغییر می‌کند و همچنین دارای نقاط و یا لکه‌های سبز تیره است. گلهای این گیاه سفید بوده و در تابستان آشکار می‌شود. در صورتی که مدت طولانی از آن مراقبت شود تنها یک میوه قرمز رنگ خواهد داد.

نور و دمای مورد نیاز برای آگلونما

در شرایط ایده آل نور غیرمستقیم و متوسط رشد مناسب و سلامت آگلونما را تضمین می کند. ولی باید بدانید که آفتاب مستقیم مورد پسند آگلونما نیست. پنجره رو به شمال برای آگلونما انتخاب بهینه محسوب می شود. آگلونما به دلیل منطقه بومی خود یعنی مناطق گرمسیری، نمی تواند دمای پایین زمستانی را تحمل کند و حداقل دمای قابل تحمل آن 10-15 درجه سانتیگراد است. آگلونما را در مکان های تاریک و در کنار شوفاژ یا وسایل گرمایشی نگهداری نکنید.

مشخصات کلی

خاستگاه اصلیجنوب شرقی آسیا
اندازه20 تا 35 سانتی متر
نوعآپارتمانی

سایر مشخصات

آبیاریبرای آبیاری آگلونما باید سطح خاک بین دو آبیاری خشک شود. در فصل سرد یعنی پاییز و زمستان، میزان آبیاری کمتر می شود و رشد آگلونما هم کندتر است. آگلونما به دلیل منشا خود نیاز به هوای مرطوب دارد، بنابراین بهتر است اسپری برگی را هر روز انجام دهید.
خاکخاک مناسب برای آگلونما مخلوط خاک گلدانی (خاکبرگ، ماسه، پیت و خاک باغچه) است. خاک غنی از نمواد آلی مانند خاکبرگ برای این گیاه خبر خوبی است.
دما10-15 درجه سانتیگراد
نورغیرمستقیم

صفحه فروشنده

خرید تک نفره

140,000تومان

خرید دونفره

110,000تومان